LPhard spol. s r. o.

Servery LPhard pro malé pracovní skupiny
Publikováno: Monday, 03.11. 2003 - 13:01:13
Téma: Hardware


Typickým serverem této kategorie může být server založený na základní desce s čipsetem Intel 875, procesorem P4 HT, ECC pamětí a RAID řadičem diskového pole.

Na fotografii zobrazený server je osazen základní deskou Intel WINTERPARK, procesorem Pentium4 HT na frekvenci 2.8GHz a celkem 1GB ECC paměti.

Základní deska obsahuje dva síťové adaptéry,
první z nich je Intel PRO/1000 XT Server Network Connection
a druhým je Intel PRO/100+ Server Network Connection.
Toto řešení umožňuje jak bezproblémové a bezkompromisní připojení serveru do sítě, tak jeho případné použití jako router (VPN, firewall, proxy,..) pro připojení k další síti, např. k Internetu.
Základní deska se nemusí stydět ani svým video adaptérem, na desce obsahuje ATI RAGE XL SVGA video kontrolér.

Nicméně server mimo brutálního výpočetního výkonu dělá serverem také jeho diskový subsystém.
Tento server má diskový subsystém založený na řadiči diskového pole AAR2400 od firmy Adaptec. K němu jsou připojeny tři výkonné ATA disky od firmy Maxtor (160GB, 7200 ot./min, 8MB cache), zapojené do pole Raid5 o celkové neformátované kapacitě 320 GB (pole Raid5 umí zachovat data i při výpadku jednoho z disků).
Čtvrtý disk, stejný jako je použit v diskovém poli, o kapacitě 160GB je zapojen přímo na základní desku a slouží jako systémový/záložní disk.

Celou sestavu dovršuje skříň Chieftec, poskytující dostatek prostoru pro případné doplnění a hlavně umožňující dostatečné chlazení. V sestavě je dále CD-RW mechanika a disketová mechanika umožňující ryché zotavení systému po případné havárii (např. zavirováním,...)

Celková cena zobrazené sestavy je bez software a DPH 60671 Kč.

Tento článek si můžete přečíst na webu LPhard spol. s r. o.
https://www.lphard.cz

Tento článek najdete na adrese:
https://www.lphard.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=46